Светски ден за борба против трговија со луѓе: Во Северна Македонија трговијата со луѓе за сексуална експлоатација е доминанта форма, се реактивираат Мобилните тимови

2 копии

Во рамки на одбележувањето на 30 јули – Светскиот ден за борба против трговијата со луѓе, денеска Министерстввото за внатрешни работи, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Постојат бројни последици од пандемијата на коронавирусот што не можевме да ги претпоставиме. Една од нив е влошување на видот кај деца. Во текот на минатата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Околу 9.000 луѓе „се заглавени“ во Колумбија по новиот бран мигранти кои тргнаа кон Северна Америка по отворањето на меѓународните граници по карантинот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 800 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 307 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски ден за борба против трговија со луѓе: Во Северна Македонија трговијата со луѓе за сексуална експлоатација е доминанта форма, се реактивираат Мобилните тимови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: