Повторно активен шумскиот пожар над Кочани


2 копии

Пожарот во атарот на штипското село Добршани оди во правец кон реката Брегалница. Градоначалникот на Штип, Сашко Николов, за МИА изјави дека благодарение на ...
| | веќе видена | слични

-Немаме штета на објекти, ниту пак повредени во овој пожар. Во моментов девет пожарникари, заедно со командирот на ТППЕ-Штип, се во атарот на селото Доброшани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Четврти ден не стивнуваат пожарите ширум Македонија, од Центарот за управување со кризи информираат каква е состојбата со пожарите до 14 часот. Штипски регион ...
| | веќе видена | слични

Поради силниот ветар овој пожар брзо се прошири и со интервенција на територијалната противпожарна единица утрово е локализиран. Полицијата трага и по можните ...
| | веќе видена | слични

Керозинот од Скопје ќе се пренесува во Штип, изјави директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, на денешната прес-конференција, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 111 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно активен шумскиот пожар над Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: