Во Врање повеќе се вакцинираат македонски отколку српски државјани

3 копии

Сe уште нема доволно податоци за да се препорача употреба на третата, засилувачка доза, соопшти денеска Европската агенција за храна и лекови (ЕМА), откако ...
| | веќе видена | слични
22 копии
8 копии

Израел му прави „голема услуга“ на светот со испитување на ефикасноста на третата доза од вакцинација против Ковид-19 врз дел од своето население, изјави ...
| | веќе видена | слични

Израелската влада одлучи да вакцинира дел од населението во земјата со трета доза вакцина против коронавирус, и покрај фактот дека Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 156 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Врање повеќе се вакцинираат македонски отколку српски државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: