Денеска се регистрирани 54 нови случаи на КОВИД-19


Состојбата со КОВИД-19 во Општина Кичево континуирано се влошува. Бројот на новозаболени е во пораст, а причина за тоа се неколкуте кластери што се појавија ...
| | веќе видена | слични

Бројката од скоро 600 нови инфекции е изненадување, бидејќи се проценуваше дека оваа бројка ќе достигне 500 дневно оваа недела, и затоа наскоро се очекуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројката од речиси 600 новозаразени со коронавирус е изненадување и затоа наскоро се очекуваат по 1.000 нови случаи од Ковид-19 дневно, предупреди денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 342 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 473 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 361 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се регистрирани 54 нови случаи на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: