Голема полициска акција во Виена, разбиена нарко-мрежа, уапсени 24 Албанци

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Од Крајбрежната стража на САД соопштуваат дека синоќа во Флорида биле запленети кокаин и марихуана, чија вкупна вредност е 1,4 милијарди долари. Тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

– Ова е најголемото истоварување на нелегална дрога во историјата на крајбрежната стража, рече командантот Стивен Полин на прес – конференција во Порт ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од приближно 1,4 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Воените и полициските власти запленија 116 тони кокаин во седмата фаза на Орион, мултинационална поморска операција во која учествуваа 38 земји, објави во ...
| | веќе видена | слични

Возач на камион од Бања Лука, кој пробал да прошверцува речиси 100 килограми кокаин во Велика Британија, е осуден на 11 години затвор. Миодраг Ивановиќ бил ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 483 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 35 | | | веќе видена

Бугарија продолжува да биде под силен европски притисок да се откаже од своето вето на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, изјави бугарската ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема полициска акција во Виена, разбиена нарко-мрежа, уапсени 24 Албанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: