Претседател на Собрание без дамка во кариерата и успешни министри само во Северна можат да бидат терористи


Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
| | веќе видена | слични

Типичен политички монтиран процес против човек кој повеќе од совесно ја обавуваше функцијата, вели проф. др. Солза Грчева за обвинението против поранешниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај сомневањата дали ја говори вистината, судијата Илија Трпков му поверува на сведокот Александар Василевски-Нинџа во случајот за организаторите на 27 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Новаковски, адвокатот на обвинетиот Миле Јанакиески во судскиот процес за организаторите на настаните од 27 април вели дека ќе поднесе жалба до ...
| | веќе видена | слични

Maкедонците денеска ги чествуваат двата Илинден, оној 1903 и празнувањето на Крушевската Република како и АСНОМ кога се формира независната македонска држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска ги поздравив родителите на Јане Ченто кои ги знам многу одамна, тие се скромни и домаќини луѓе. Го положија своето цвеќе на нивниот Методиј Ченто кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Maкедонците денеска го чествуваат најголемиот национален празник Илинден. Овој празник означува празнување на двата илиндена оној 1903 и празнувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 324 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 173 | | | веќе видена

Снимка од денешниот протест во Тетово поради пожарот во модуларната болница покажува демонстрант кој со бекатон плочка тргнува кон полициски службеник. Неколку ...
сите 120 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска потврди дека ќе ја посети Приштина по враќањето од Генералното собрание на ОН.На Твитер, тој се заблагодари за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседател на Собрание без дамка во кариерата и успешни министри само во Северна можат да бидат терористи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: