Во ќелија во затворот во Штип пронајдена е прашкаста материја

Денеска (05.08.2021) во 15.50 часот на наплатна рампа Желино од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Тетово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека полициските службеници од ЕВР – Карпош го привеле лицето К.Ч. (31) од скопско Бардовци поради сомнеж дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 58 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 329 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 325 | | | веќе видена

Норвешка од утре целосно се отвора и ги укинува мерките воведени поради пандемијата на Ковид-19, кои ги ограничија социјалните контакти и блокираа голем дел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ќелија во затворот во Штип пронајдена е прашкаста материја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: