Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

5 копии
9 копии

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и пакување хашиш кај наплатна рампа Желино, при што полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Ш.Х.(49), државјанин на Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојничка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска (05.08.2021) во 15.50 часот на наплатна рампа Желино од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Тетово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: