ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нова група кандидати за градоначалници


Горан Козаров, актуелен директор на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ од Битола, се кандидира за градоначалник на таа општина. Како што е познато, со ...
| | веќе видена | слични

Професорот по политички науки Жидас Даскаловски објавува анализа во која дава информации за можните победници на локалните избори врз основа на трендовите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поизвесен консензусот меѓу власта и опозицијата за намалување, односно укинување на изборниот праг за независните кандидати, а начелно е постигната ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати и отворени листи и праг од 1% или воопшто да нема праг. Мицкоски вели дека досега како опозиција во преговорите за измени на изборниот ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ постојано се на спротивната страна од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 427 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 203 | | | веќе видена

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нова група кандидати за градоначалници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: