Во Турција најголем број новозаразени од почетокот на мај – 22.291


Градот-домаќин на Олимписките игри, Токио, се соочува со вонредна состојба среде оваа планетарна прослава на спортот, потврдувајќи повеќе од 5.000 нови ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Новозаразените , вкупно 5.042, се нов рекорд за тој град. Научниците стравуваат дека дневниот број на заразени може да се удвои во следните две недели. Во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Властите во Сиднеј соопштија дека денеска е најлошиот ден од пандемијата на Ковид -19, со пет смртни случаи за 24 часа и рекордно зголемување на локалните ...
| | веќе видена | слични

Како резултат на забрзаното ширење на делта сојот на коронавирусот,Јапонија воведе рестриктивни мерки уште во 8 префектури. Не е ништо подобра состојбата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на кинескиот град Вухан се во паника поради коронавирусот. Илјадници луѓе ги испразнија маркетите и продавниците, откако беа објавени првите случаи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ибица планира да се инфилтрираат странски детективи на забави каде што е регистриран зголемен број случаи на коронавирус, пренесуваат светските агенции. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Илјадници купувачи во Вухан ги преплавија продавниците во паника бидејќи во градот првпат по една година, се регистрирани нови случаи на заразени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Турција најголем број новозаразени од почетокот на мај – 22.291

Од:
До кого (е-маил):
Порака: