Скопјанец земал 90.000 денари од касата на работа и одбил да ги врати

2 копии
3 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на Гостивар за бесправно градење во Маврово. Според информациите на МВР, поднесена е пријава против И.Д.(51) ...
| | веќе видена | слични

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против И.Д.(51) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности" и ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.С.(58), вработен во Јавното претпријатие за стопанисување со пасишта – Скопје, поради постоење основи нa сомнение ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поднесена е кривична пријава против И.П.(33), поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...
| | веќе видена | слични

Од Врховниот суд денеска ќе бидат испратени обвиненија до членовите на криминалната група Вељко Беливук и Марко Миљковиќ. Блиц детално пренесува кои кривични ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 157 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец земал 90.000 денари од касата на работа и одбил да ги врати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: