Валентин Андон, Македонец од Албанија сопственик на брендот „Активити” кој продава планински чај во Америка


Планинскиот чај од плантажите во Мала Преспа, каде рачно се одгледуваат големи површини со овој насад, веќе две години завршуваат на американскиот пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Периодов често се зборува за зеленото сценарио и идното и неоходно затворање на РЕК Битола, но тоа претставува огромен притисок за вработените, бидејќи станува ...
| | веќе видена | слични

Поголемиот дел од Централна Азија доживува екстремна суша оваа година. Тамошните жители се топат во жешкото време и рекордните температури во услови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и една година без престан пасам овци, речиси не знам што е свадба сите овие години, на погреб на блиски луѓе не можев да отидам поради обврските околу ...
| | веќе видена | слични

Помошникот министер за рударство и енергија, Дејан Милијановиќ, денеска по состанокот на локалното население во Кривељ, село во близина на Бор, изјави дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетската транзиција е неизбежна, како во светот, така и кај нас. Ќе дојде денот кога РЕК Битола ќе замине во историјата, но оттаму егзистираат оргомен број ...
| | веќе видена | слични

Водите загадени од рудничките операции најчесто се комплекси што имаат екстремни вредности на средина и содржат растворени тешки метали. Ваквата состојба многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 194 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 230 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 286 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 434 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 118 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Скопје Трифун Костовски во својата колумна во која ги анализира изборните резултати од локалните избори вели дека актуелниот ...
сите 94 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валентин Андон, Македонец од Албанија сопственик на брендот „Активити” кој продава планински чај во Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: