Се зголемува минусот на САД во надворешната трговија, дефицитот достигна 91 милијарда долари

Вредноста на американскиот извоз порасна за 0,3 проценти во јуни на 145,6 милијарди долари, додека увозот значително се зголеми, за 4,7 проценти, на 236,7 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Производителот на познатите луксузни спортски автомобили „Ферари“ испорача 2.685 автомобили во вториот квартал годинава, двојно повеќе од минатата година, или ...
| | веќе видена | слични

Европската унија излезе од рецесија. Според податоците на ЕУРОСТАТ за вториот квартал од оваа година економијата на унијата пораснала за 1,9%, а на еврозоната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фолксваген соопшти дека остварил рекорден оперативен профит од речиси 11,4 милијарди евра (13,5 милијарди долари) во првата половина на 2021 година. Водечкиот ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против ковид-19 на АстраЗенека донесе 1,2 милијарди американски долари (900 милиони фунти) во првата половина од оваа година, при што продажбата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според првата проценка на статистичката служба на ЕУ објавена денеска, бруто домашниот производ (БДП) на еврозоната се зголеми за два проценти во периодот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува минусот на САД во надворешната трговија, дефицитот достигна 91 милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: