47 нови случаи на Ковид-19


Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
| | веќе видена | слични

Доктор Горан Кунгуловски, коосновач на Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина при Клиниката „Жан Митрев“, прогнозира дека во Македонија, пикот ...
| | веќе видена | слични

Четири починати и 219 новозаболени од ковид-19 од 4.713 тестирања (или 4,6 отсто од тестираните) има во последните 24 часа, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Расте бројот на хоспитализирани пациенти од Ковид 19 на инфективното одделение во кумановската општа болница, информираа денеска надлежните. Бројките на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Делта сојот на SARS-CoV-2 веќе доведува до нови бранови во Европа. Во Македонија, врвот најверојатно ќе го достигне на средина на септември, вели д-р Горан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

47 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: