Голем шумски пожар над Кочани


Пожарот кај Кочани е локализиран. Чадот од оганот го нема изгорено е голем дел од шумски појас и нискостеблеста вегетација во пречник од десетина километри. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Многу е важно да се освестиме, многу е важно денеска да го говориме за она што се случуваше вчера. Имено, вчера битката за Кочани за среќа заврши онака како ...
| | веќе видена | слични

Апокалиптични слики и очајни повици за помош вчера вечерта се гледаа и слушаа од Кочани, градот што го зафати огромен пожар. Тој пламна попладнето на ридот на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот се ...
| | веќе видена | слични

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голем број на граѓани вчера излегоа протест да го искажат својот револ по големата трагедија во тетовската болница во која живи изгореа 14 пациенти, а и после ...
сите 137 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 363 | | | веќе видена

Драган КОВАЧКИ Според сознанијата со кои располагаме, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на министерот Венко Филипче ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 450 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 95 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем шумски пожар над Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: