Судијата кој ги осуди организаторите за „27 април“ по вторпат повеќе му верува на зборот на Нинџа наместо на доказите

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
| | веќе видена | слични

По осум денови во болницата „Систина“, притвореникот и ексдиректор на УБК, Саши Мијалков е вратен во затворот во “Шутка”. Тој повеќе нема болки во стомакот, а ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка”, откако Апелација одлучи да му го одбие барањето за укинување, дознава „А1он”. Судиите процениле дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот државјанин Д. М. (52), раселено лице од Приштина, кое беше уапсено во Македонија на 7 јули за наводно воено злосторство извршено на Косово по налог на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот државјанин Д.М. (52), раселено лице од Приштина, кој по налог на УНМИК бил уапсен во Македонија на 7 јули годинава за наводно воено злосторство ...
| | веќе видена | слични

По скоро еден месец откако Драги Рашковски е пуштен од затворот во Идризово во куќен притвор, обвинителката Ивана Трајчева побарала да му се продолжи мерката. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на затворот во Шутка, Филип Андов, откако адвокатите на бизнисменот Јордан Камчев денеска повторно се пожалија дека утрово имал спојување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот Орце Камчев немал висок притисок, а лековите од хроничната терапија му се даваат редовно, тврди директорот на затворот во Шутка, Филип Андов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставки на Заев, Филипче и Хасани, болницата е пуштена без дозвола за употреба, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакна ВМРО-ДПМНЕ. Болницата во ...
сите 798 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 99 | | | веќе видена

Првата заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и на Република Косово е уште една потврда на одличните пријателски односи и за ...
сите 361 | | | веќе видена

Важна е и посебна е спогодбата СОФА, која го регулира статусот на Силите на безбедноста на Косово, да им се овозможува влез и излез, привремен престој и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судијата кој ги осуди организаторите за „27 април“ по вторпат повеќе му верува на зборот на Нинџа наместо на доказите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: