Пари анализа: како Халк го презеде приматот за НАЈБИРАНА банка кај новооснованите компании

Време зa читање: 4 минути Еден од придружните елементи при отворање на нов правен субјект е и одлуката за банкарска соработка. Притоа, уште при самото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според остварените финансиски резултати, најголемиот агрокомбинат во државата - ЗК „Пелагонија" АД Битола се опоравува. Тој лани со помали приходи за 11,7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се продава стан во градба по цена од 950 евра за квадратен метар во населба Влае, се продава нов стан кај Универзална по цена од 1.300 евра за квадратен метар, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути За да ги задоволи неопходните месечни потреби, едно четиричлено семјство, треба да има најмалку 34.212 денари. Тоа е износот што го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 582 | | | веќе видена

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 203 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 440 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пари анализа: како Халк го презеде приматот за НАЈБИРАНА банка кај новооснованите компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: