Бројот на градоначалници ќе биде драстично помал отколку советнички листи, вели Апасиев

На прашање каде Левица ќе има кандидати за градоначалници лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев вели дека ќе имаат некаде и дека веќе им пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични

Поштован Димче, ако ова се однесува на вчерашната седница (затоа што постот е од вчера), треба да кажеш пред граѓаните на Велес дека на дневен ред беше ...
| | веќе видена | слични

И пред очите на јавноста и зад затворени врати во Собранието баш се одвива војна, изјави Димитар Апасиев, пратеник во Собранието и лидер на политичката партија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на градоначалници ќе биде драстично помал отколку советнички листи, вели Апасиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: