Законот за амнестија донесе поблаги казни за 4-та обвинети за организација на 27 април


Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
| | веќе видена | слични

Александар Новаковски, адвокатот на обвинетиот Миле Јанакиески во судскиот процес за организаторите на настаните од 27 април вели дека ќе поднесе жалба до ...
| | веќе видена | слични

Членови на семејството на внуката на првиот претседател Медотија Андонов Ченто која била поканета на одбележувањето на Илинден тврдат дека на церемонијата ...
| | веќе видена | слични

Maкедонците денеска ги чествуваат двата Илинден, оној 1903 и празнувањето на Крушевската Република како и АСНОМ кога се формира независната македонска држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска ги поздравив родителите на Јане Ченто кои ги знам многу одамна, тие се скромни и домаќини луѓе. Го положија своето цвеќе на нивниот Методиј Ченто кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Maкедонците денеска го чествуваат најголемиот национален празник Илинден. Овој празник означува празнување на двата илиндена оној 1903 и празнувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека нема никаква логика организаторите да добијат 6 години, а извршителите 18 години затвор, бидејќи се судат за исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за амнестија донесе поблаги казни за 4-та обвинети за организација на 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: