Предлог Законот за изменување и дополнување на Законот за Собранието на РСМ, по скратена постапка

И во претходниот мандат собранието по донесувањето на стратешкот план основна определба беше дека Собранието треба да се осамостои како државна власт од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мнозинство пратеници во Собранието неодамна ги поддржаа предлозите за измена на Законот за Собрание со кои што ќе се подобри транспарентноста и отчетноста во ...
| | веќе видена | слични

Независен буџет на Собранието на РСМ и создавање на законски основ за независност на Собранискиот канал, се двете важни цели кои беа остварени со Стратешкиот ...
| | веќе видена | слични

Изгласаните подобрувања се клучни делови во Програмата за парламентарна поддршка финансирана од Швајцарската влада Мнозинство пратеници во Собранието неодамна ...
| | веќе видена | слични

На дневниот ред во Собранието за денеска се закажани 28. седница на Комисијата за финансирање и буџет и четвртата седница на Буџетскиот совет на Собранието. ...
| | веќе видена | слични

На Комисијата за финансирање и буџет ќе биде презентиран Годишниот извештај за работата на Комисијата за хартии од вредност на Македонија за 2020 година. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 653 | | | веќе видена

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
сите 334 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 268 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ги посети општините Битола и Демир Хисар. Во 14:00 часот, Мицкоски ќе даде изјава за медиумите од ...
сите 376 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог Законот за изменување и дополнување на Законот за Собранието на РСМ, по скратена постапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: