Како се врати дома „украдената“ книга „Том Соер“!


3 копии

Периодов често се зборува за зеленото сценарио и идното и неоходно затворање на РЕК Битола, но тоа претставува огромен притисок за вработените, бидејќи станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и една година без престан пасам овци, речиси не знам што е свадба сите овие години, на погреб на блиски луѓе не можев да отидам поради обврските околу ...
| | веќе видена | слични

 Мое си е детето, тоа е мое дете, ти немој да ми кажуваш за МОЕ дете! Ова е реченица која постојано ја слушам од познати и искрено ми е дојдено преку глава. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетската транзиција е неизбежна, како во светот, така и кај нас. Ќе дојде денот кога РЕК Битола ќе замине во историјата, но оттаму егзистираат оргомен број ...
| | веќе видена | слични

Никогаш нема да разберам со што ја заслужувам љубовта на пријателите. Понекогаш тоа ми изгледа како вкусна апсурдна шега на битисувањето. Со ова ќе мора да се ...
| | веќе видена | слични

Крсте Роџевски е доктор со сопствена психијатриска практика во Њујорк и музичар по сопствен избор. По судбина. Како уметник пошироката публика го запозна по ...
| | веќе видена | слични

Во оваа кратка верзија од романот, која, во делови, ќе излегува секој петок во весникот „ДЕНЕШЕН“ се испреплетуваат историските вистини за Кирил и Методиј, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 250 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 284 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се врати дома „украдената“ книга „Том Соер“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: