Д-р Кон предупредува: Ситуацијата се влошува, животот ни зависи од вакцинацијата

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денеска на прес-конференција информираше дека последнава недела регистрирани се 46 новозаболени од Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делта сојот го зголемувабројот на заболени и хоспитализации. Ако пред една недела во здравствениот билтен имаше само 10 случаи, сега оваа бројка е зголемена за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, д -р Предраг Кон, денеска изјави дека има зголемување на активноста на вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Белград, д -р Маријан Ивануша, посочи дека најдобрата заштита од коронавирус е ...
| | веќе видена | слични

Во Косово последните денови е забележан виден пораст на бројот на новозаболени од ковид-19, а денеска првпат по подолго време е забележана троцифрена бројка на ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, д -р Мирсад Ѓерлек, истакна дека четвртиот бран на корона вирусот е неизбежен. „Не верувам дека со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка им определил 8-дневен притвор на петмината приведени поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа ...
сите 143 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 235 | | | веќе видена

Неколкумина приведени по вчерашните протести во Тетово, на кои граѓаните бараа одговорност за 14-те изгорени жртви во модуларната болница во градот. Меѓу ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Кон предупредува: Ситуацијата се влошува, животот ни зависи од вакцинацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: