Македонија последна на Балканот: Пренџов откри поразителни статистики за БДП, инфлација, невработеност…


Во првиот квартам, Македонија има 1,9% пад на БДП. Србија има 1,7% раст, Албанија има 5,5% раст, Косово кое сè уште не е оформена држава има 5,6% раст на БДП. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта на Заев поради арамилукот и неодговорноста го искачи долгот на рекорден износ. Заклучно со вториот квартал долгот достигна запрепастувачки 7,4 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Власта на Заев поради арамилукот и неодговорноста го искачи долгот на рекорден износ, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ кое го обајавуваме во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека јавниот долг на државата достигнал 7,4 милијарди евра.„ Но тоа не е најголемиот проблем. Уште ...
| | веќе видена | слични

СДСМ за четири години владеење го зголеми јавниот долг за две и пол милијарди евра, со што долгот надмина 62 отсто од БДП-то. ВМРО-ДПМНЕ, пак, за 11 години ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа. Кога СДСМ доаѓа на власт во Македонија настапува сиромаштија, затворени фирми и ...
| | веќе видена | слични

Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа, се истакнува во денешната реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на фалбите од власта ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ветувавте брз влез во ЕУ, потпишувавте договор секаде без никаков реципроцитет, исполнувавте барања на сите и се она кое што ќе побараат, сменивме име затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ БЛИЖИ КРАЈОТ НА КАМПАЊАТА Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ...
сите 355 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев вечерва од Демир Капија ги повика граѓаните на 31 октомври да го заокружат бројот 12. -На 31 октомври треба да го ...
сите 339 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 211 | | | веќе видена

Бугарскиот весник „24 часа“ објави дека кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која настапува со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, нема бугарска ...
сите 159 | | | веќе видена

Планирам секој атом од својата енергија да го вложам да работам за граѓаните, да бидам нивен сервис, да направиме реформи кои ќе значат подобар живот за ...
сите 464 | | | веќе видена

Времето утре наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура на повеќе места ќе биде околу ...
сите 234 | | | веќе видена

Македонската пингонгарска федерација во соработка со Агенцијата за млади и спорт донираше опрема на ОУ Партенија Зографски од Скопје. – Позитивно одговоривме ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија последна на Балканот: Пренџов откри поразителни статистики за БДП, инфлација, невработеност…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: