На отворањето на Олимписките игри во Токио користени над 1800 дронови (ВИДЕО)


Полицијата и сообраќајните престапници играат мачка и глушец уште од почетокот на модерниот свет, и во тој лов, технологијата има се` поголемо влијание. ...
| | веќе видена | слични

Полските возачи не можеа ниту да замислат дека полицијата може да ги снима од агол од кој не можат да го видат. Полицијата во Полска користи дрон за да фати ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за фаќање возачи кои прават сообраќаен прекршок, полицијата ќе користи каква било технологија што е легална и ѝ е финансиски достапна.За тоа ...
| | веќе видена | слични

Полските возачи не ни сонувале дека полицијата може да ги сними од агол од кои тие никако не можат да ги видат. Полицијата во Полска користи дрон за да ги фаќа ...
| | веќе видена | слични

Иако немаше многу публика на стадионот, церемонијата за отварањето на Олимписките игри во Токио беше навистина спектакуларна. Церемонијата траеше неколку часа, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 156 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На отворањето на Олимписките игри во Токио користени над 1800 дронови (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: