Алијанса за Албанците: Одлуката за 27 април, ја потврдува врската помеѓу двата режима

3 копии

Алијансата за Албанците смета дека секое прекршување на законот, а посебно ваквите терористички дела, заслужуваат да бидат казнети со цел за да бидат поука за ...
| | веќе видена | слични

Ова е една од најсериозните злоупотреби на парите на граѓаните, во време кога економијата е пред колапс, бизнисите во земјата се пред банкрот, додека граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од соопштение на Коалицијата Алијанса за Албаните-Алтернатива „Владата потпиша договор за закуп на 45 луксузни автомобили, за што ќе плати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците: Одлуката за 27 април, ја потврдува врската помеѓу двата режима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: