Кои ваши лични податоци ги користат Фејсбук, Инстаграм и Ватсап?


Додека Фесјбук и Ватсап решија да си ги праќаат еден на друг вашите податоци, што разгневи многу корисници и ескперти во светот, во битката најнакрај изгледа ...
| | веќе видена | слични

Оние корисници на телефони со оперативен систем „Андроид“ што ја имаат верзијата 2.3.7, односно последната верзија на „Џинџербред“, или постара верзија, ...
| | веќе видена | слични

Oвaa среда беше лансирана новата функционалност на македонската мобилна апликација Challenger – од сега ги наградува и корисниците кои активно возат велосипед. ...
| | веќе видена | слични

Oвaa среда се лансираше новата функционалност на македонската мобилна апликација „Challenger“, која од сега ќе ги наградува и корисниците кои активно возат ...
| | веќе видена | слични

Растот на дигиталните плаќања за време на пандемијата достигнаа неверојатен раст. За време на периодот на ограничувањето на движењето, мобилните апликации и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 171 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 456 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранието може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 274 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Филипче на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање посочи дека денеска сите служби работат на разговори со директорите на институциите ...
сите 151 | | | веќе видена

Доколку Европската Унија сака поголема стабилност во своето соседство, тогаш потребна е кредибилна европска перспектива за Западен Балкан, заснована на систем ...
сите 175 | | | веќе видена

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
сите 298 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски истакна дека Шилегов и Весковски веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои ваши лични податоци ги користат Фејсбук, Инстаграм и Ватсап?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: