Почнуваат ИПАРД инфо деновите за диверзификација на фарми и развој на мали бизниси


Од Кочани и Берово денеска почнуваат ИПАРД инфо деновите за мерката 7: „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“. Сите заинтертесирани земјоделци, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг надмина 7 милијадри, за шест месеци е зголемен за речиси една милијадра евра, вели лидерот на ВМРО –ДПМНЕ Мицкоски. Обвини дека откако е СДСМ на ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на СДСМ, Мартин Костовски, пратеник на СДСМ СДСМ посветено работи на подобрување на условите за живот на сите граѓани низ целата држава, ...
| | веќе видена | слични

Заокружен е ТАВ проектот, потпишани се договорите за 94 проекти во вредност од 49,7 милиони евра, кои во следниот период ќе се реализираат во општините низ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската Комисија го одобри зголемувањето на буџетот за Мерка 7 „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“. Од предвидените 9,6 милиони евра сега на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Задоволен сум од соработката со ТАВ Македонија и сите општини кои аплицираа за договорите, а плод на ова трипартитно партнерство се вкупно 94 инфраструктурни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 440 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 304 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнуваат ИПАРД инфо деновите за диверзификација на фарми и развој на мали бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: