ИНТЕРВЈУ | АЈРУЛОВСКИ: Со проектите на ИНС е запознаено кралското семејство во Емирати, а најгорди сме на проект во Дубаи!

Време зa читање: 12 минути Интелегент Нетворк Солушнс (ИНС) е локална македонска софтверска компанија, но тоа ни најмалку не и било проблем оваа ИТ компанија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот директор на компанијата „Телеком Србија“ Владимир Лучиќ во изјава за српските медиуми открил дека вчера во Скопје започна основање на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Tелеком Србија планира да основа подружница во Северна Македонија и да започне да нуди мобилни услуги во нашата држава до крајот на 2021 година, објавија ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на компанијата „Телеком Србија“, Владимир Лучиќ, за српските медиуми изјави дека во четвртокот во Скопје започна основање на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи организираше прием за поединци и претставници на институции кои помагале при пожарот во тетовската модуларна болница ...
сите 584 | | | веќе видена

Седумнаесет деца позитивни на Ковид-19 во моментов се хоспитализирани во детската болница „Козле“. Единаесет од нив се од 9 до 16 години. Најмалиот пациент ...
сите 556 | | | веќе видена

Колку луѓе треба да ги загубат своите животи за Заев да си даде оставка?! Нека каже Заев уште колку трагедии треба да и се случат на државата за некој да ...
сите 103 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | АЈРУЛОВСКИ: Со проектите на ИНС е запознаено кралското семејство во Емирати, а најгорди сме на проект во Дубаи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: