Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Денеска (02.08.2021) во периодот од 02:30 до 04:30 часот полициски службеници од СВР Охрид во содејство со Единицата за брзо распоредување, по добиена судска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Денеска во 13.45 часот во с.Брвеница од страна на полициски службеници од СВР Тетово приведени се две лица од село Брвеница, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста ја брануваат реакции кои следуваа по потврдата на премиерот Зоран Заев дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се ...
сите 141 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Сингапур, Вивијан ...
сите 170 | | | веќе видена

Ќе треба време да се излезе од кризата меѓу Франција и САД, и тоа ќе бара акција, изјави денеска во Њујорк францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле ...
сите 369 | | | веќе видена

Можно ли е да продолжи динамиката со нагорен тренд на зараза кај децата или тоа е актуелно краткорочен тренд? Во контекст на ова, постојат ли анализи во ...
сите 298 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП „Водовод“. Тој ...
сите 153 | | | веќе видена

Филипче на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање посочи дека денеска сите служби работат на разговори со директорите на институциите ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: