Бројот на активни се искачи на 310

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.506 бројката на оздравени пациенти е 150.399, на починати ...
| | веќе видена | слични
21 копии
5 копии

Рекордни 37.189 нови случаи на коронавирус се пријавени во Иран. Министерството за здравство ги објави најновите податоци за бројот на заразени и починати од ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на СЗО за Европа повикува на поголеми напори за постигнување побрз и порамномерен напредок во вакцинацијата против Ковид-19, истакнувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден починат и 54 нови случаи на ковид-19 од 3.087 тестирања има во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починато е 77-годишно лице од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на активни се искачи на 310

Од:
До кого (е-маил):
Порака: