Четири лица хоспитализирани на Инфективна со делта сој

4 копии
20 копии

Делта сојот го зголемувабројот на заболени и хоспитализации. Ако пред една недела во здравствениот билтен имаше само 10 случаи, сега оваа бројка е зголемена за ...
| | веќе видена | слични

Еден починат и 54 нови случаи на ковид-19 од 3.087 тестирања има во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починато е 77-годишно лице од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, д -р Предраг Кон, денеска изјави дека има зголемување на активноста на вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Белград, д -р Маријан Ивануша, посочи дека најдобрата заштита од коронавирус е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 128 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 281 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири лица хоспитализирани на Инфективна со делта сој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: