Министерката Шахпаска го сподели QR кодот коj директно води до Аудио читачот „Кико`


– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, тврди дека ќе го зголемат на 20 бројот на деца во група во градинките, бидејќи, како што вели, 59 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Дозволата за работа, Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, му ја додели на Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки". Според Шахпаска со ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска сподели дека дури 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани и ги повика и останатите да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска ќе се обрати на доделувањето дозвола за вршење дејност од социјална заштита за давање на ...
| | веќе видена | слични

„Ги почитуваме насоките и препораките на здравствените власти, во изминатиот период. Вработените во градинките и воспитувачките и негувателките, сериозно ...
| | веќе видена | слични

Неготино доби нова градинка, а премиерот, министерката за труд и социјална политика и министерот за здравство направија себепромоција со деца. Градинката која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката Шахпаска го сподели QR кодот коj директно води до Аудио читачот „Кико`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: