И пестицидите и инсектицидите се причина за намалени количини мед


Пчеларите во Тетовско, покрај со климатските промени и зголемувањето на температурите, последниов период се соочуваат со уште една проблематика, која е причина ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Грижата за граѓаните на Крива Паланка од страна на Општинската организација на Црвен крст не престанува и во периодот на екстремно високите температури што ја ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
| | веќе видена | слични

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уапсен е Блерим Ахмеди, кој се сомничи дека е организаторот на протестите кои се случија вчера попладнето во Тетово. Адвокатот Кенан Рамани укажува дека Ахмеди ...
сите 124 | | | веќе видена

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 324 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 225 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Повеќето мерки кои ги донесе Комисијата за заразни болести беа навистина нелогични и луѓе што малку се разбираат во работите со инфективни болести, гледаат ...
сите 89 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска потврди дека ќе ја посети Приштина по враќањето од Генералното собрание на ОН.На Твитер, тој се заблагодари за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И пестицидите и инсектицидите се причина за намалени количини мед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: