Пливачот Филип Дерковски со нов личен рекорд, заврши последен на квалификациите на ОИ


Пливачот Филип Дерковски, вториот македонски претставник на Олимписките игри, денеска го одржа својот настап во базенот во Аква центарот во Токио. Тој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии

Македонскиот атлетичар, Јован Стојоски оствари личен рекорд во квалификациите на 400 метри на Летните олимписки игри во Токио.Во четвртата квалификациска група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот атлетичар Јован Стојоски денеска настапи на трката на 400 метри на Олимпијадата во Токио. Тој патеката ја истрча за 46,81 секунди, што е негово ...
| | веќе видена | слични

Единствениот претставник на Македонија во атлетските дисциплини на ЛОИ во Токио, Јован Стојоски рано утрово излезе на атлетските патеки, во дисциплината 400 ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово заврши настапот на уште еден македонски претставник на Олимписките игри кои се одржуваат во Токио. Солидно појавување на патеката во дисциплината ...
| | веќе видена | слични

На Летните олимписки игри во Токио својот настап го имаше и шестиот македонски спортист, единствениот наш претставник во атлетиката, Јован Стојоски. Тој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пливачот Филип Дерковски со нов личен рекорд, заврши последен на квалификациите на ОИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: