Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори


3 копии

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на работниот состанок на партијата Демократски сили на Ромите по повод претстојните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На покана на претседателот на партијата Демократски сили на Ромите Шабан Салиу претседателот на ВМРо-ДПМНЕ Христијан Мицкоски присуствуваше на состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Каде што, еве како што кажа и мојот драг пријател е донесена одлука практично за коалицирање на партијата ДСР со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори во делот ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува изборниот законик за да се прифатат забелешките од ОБСЕ/ОДИХР и политичките партии најави премиерот Заев. За реакциите во однос на предложениот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе ги распише локалните избори на 6 август, петок. Првиот круг на изборите ќе ги закаже за 17 октомври согласно ...
| | веќе видена | слични

На брифинг со новинарите рече дека мандатот на градоначалниците трае четири години и не смее да се продолжи, освен во воена или вонредна состојба. Сите рокови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери локалните избори ќе ги распише на 6 август, а ќе се одржат согласно законскиот термин на 17 октомври, годинава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 568 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: