Владата ќе не задолжи 1,5 милијарда евра годинава, долгот ќе достигне вртоглави 8,5 милијарди евра идната година


Годинава ќе се задолжиме 1,5 милијарди евра надвор и дома, велат бројките во Предлог-ребаланс на буџетот. Ова е сумата која министерот за финансии Бесими ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека јавниот долг на државата достигнал 7,4 милијарди евра. – Но тоа не е најголемиот проблем. Уште ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг за три месеци порасна за 213 милиони евра, или достигна 64,4 отсто од БДП, објави министерството за финансии. Јавниот долг на крајот од јуни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска пред работната средба со партијата Демократски сили на Ромите, даде изјава за медиуми при што беше и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Јавниот долг за три месеци порасна за 213 милиони евра, или достигна 64,4% од БДП, објави министерството за финансии скриено низ табовите на веб страницата, за ...
| | веќе видена | слични

Долгот достигна 7,4 милијарди евра, а само во последните три месеци е зголемен за нови 213 милиони евра, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични

Овој податок е шверцерски објавен, без никакво јавно известување, на сред продолжен викенд, од страна на институцијата која се промовира дека била ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои ребалансот во Буџетот за 2021 година, кој обезбедува повеќе приходи во Буџетот, повеќе средства за ...
| | веќе видена | слични

Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа. Кога СДСМ доаѓа на власт во Македонија настапува сиромаштија, затворени фирми и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 93 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе не задолжи 1,5 милијарда евра годинава, долгот ќе достигне вртоглави 8,5 милијарди евра идната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: