(Видео) Големи поплави во Индија, настрадаа најмалку 125 лица


2 копии
2 копии

Невремето со обилни дождови и силен ветар погодил делови од Ломбардија, на северот на Италија, во подрачјето познато како езеро Комо, јавува агенцијата "Ansa". ...
| | веќе видена | слични

ЧЛЕНОВИТЕ НА ИТНИТЕ СЛУЖБИ беа ангажирани на десетици места во северна Италија во средата, откако регионот беше под бура и обилни дождови. Источно од езерото ...
| | веќе видена | слични

Синоќа невреме ја погоди северна Италија, оставајќи 50 изолирани лица во областа на езерото Комо, а во вторникот вечерта поради дожд и силен ветер во регионот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На северот од Италија денеска беснеше невреме, што попладнево се разви во пороен дожд и град, наведоа италијанските медиуми. Во текот на попладнево дојде до ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме проследено со град ја погоди северна Италија. Силна бура го погоди подрачјето кај градот Парма. За силината на невремето најдобро зборува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 337 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 312 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Големи поплави во Индија, настрадаа најмалку 125 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: