Халкбанк АД Скопје ќе започне со исплата на јулските пензии

9 копии
6 копии
15 копии

Време зa читање: 2 минути Околу 64 000 пензионери земаат пензија во висина до 11.000 денари, согласно податоците на ПИОМ. Овие пензионери денеска први ќе може ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите приматели на пензија преку банката дека предвремената исплата на пензиите за месец јули ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Шпаркасе банка ги известува своите драги клиенти пензионери дека пензиите за месец јули ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 27 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк АД Скопје ќе започне со исплата на јулските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: