Огромен педофилски ланец сузбиен во Германија, осомничени се над 1.600 лица


Полицијата на југот во Германија ја заврши истрагата за случајот со размената на педофилски содржини и го предаде истражниот материјал со податоците за над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешен службеник на американската амбасада во Мексико се изјасни за виновен за дрогирање и сексуална злоупотреба на најмалку 23 жени во текот на изминатата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешен американски дипломат признал дека дрогирал, сексуално злоупотребувал и потоа фотографирал вкупно 23 жени додека бил на неговата 14-годиншна функција ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Свештеници биле вмешани во речиси третина од делата за педофилија пријавени во Полска од 2017 до 2020 година, соопшти државната комисија за истражување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Неколку стотици деца биле изложени на „тешко сфатливи“ нивоа на злоупотреба и занемарување во текот на неколку децении, се наведува во Извештајот на британска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според податоците до кои дојде јавната истрага во Британија за сексуално малтретирање деца неколку стотици деца биле изложени на „тешко сфатливи“ нивоа на ...
| | веќе видена | слични

Дури 255 педофили од извидничките организации биле осудени поради сексуално злоставување на момчиња и девојчиња. Дури 255 луѓе во Велика Британија и Ирска се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Повеќе од 250 лица во Велика Британија и Република Ирска се осудени за злосторства за сексуална злоупотреба на деца, кои ги сториле додека биле на позиции на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 78 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 402 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 130 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти. СДСМ од ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен педофилски ланец сузбиен во Германија, осомничени се над 1.600 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: