Огромен педофилски ланец сузбиен во Германија, осомничени се над 1.600 лица


Полицијата на југот во Германија ја заврши истрагата за случајот со размената на педофилски содржини и го предаде истражниот материјал со податоците за над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешен службеник на американската амбасада во Мексико се изјасни за виновен за дрогирање и сексуална злоупотреба на најмалку 23 жени во текот на изминатата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешен американски дипломат признал дека дрогирал, сексуално злоупотребувал и потоа фотографирал вкупно 23 жени додека бил на неговата 14-годиншна функција ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Свештеници биле вмешани во речиси третина од делата за педофилија пријавени во Полска од 2017 до 2020 година, соопшти државната комисија за истражување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Неколку стотици деца биле изложени на „тешко сфатливи“ нивоа на злоупотреба и занемарување во текот на неколку децении, се наведува во Извештајот на британска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според податоците до кои дојде јавната истрага во Британија за сексуално малтретирање деца неколку стотици деца биле изложени на „тешко сфатливи“ нивоа на ...
| | веќе видена | слични

Дури 255 педофили од извидничките организации биле осудени поради сексуално злоставување на момчиња и девојчиња. Дури 255 луѓе во Велика Британија и Ирска се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Повеќе од 250 лица во Велика Британија и Република Ирска се осудени за злосторства за сексуална злоупотреба на деца, кои ги сториле додека биле на позиции на ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен педофилски ланец сузбиен во Германија, осомничени се над 1.600 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: