Скопјанец направил сообраќајка на „Пластичарска“, па прегазил полицаец


Вчера околу 17.00 часот на улица Пере Тошев во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје запреле патничко возило „фолксваген голф”, со словенечки национални ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Повредите ги здобиле мажи од околината на Струмица, едниот роден во 1987 година, а другиот во 1982 година. – Едниот има скршена патела на коленото, а другиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Најмалку 19 лица се повредени при превртување на патнички автобус на германскиот автопат А13 помеѓу Стааков и Фрајвалде во правец на Берлин, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 19 лица се повредени, од кои двајца потешко, при превртување на автобус на германскиот автопат А13 меѓу Стааков и Фрајвалде, во правец кон Берлин, ...
| | веќе видена | слични

„Летале" делови од автобусот кој направи сообраќајка во Германија, а во кој се превезувале и се повредени Срби. Автобусот е уништен, стаклата искршени, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според неофицијални информации, возачот сакал да сврти на паркингот, но удрил во заштитната ограда и излетал од патот, по што автобусот се превртел. Причината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) при вонредните инспекциски надзори во 18 модуларни болници во државава не констатирал недостатоци. ...
сите 513 | | | веќе видена

Имате директна вина за овој објект како и за сите останати, најпрво да бидат приклучени на електрично напојување за коишто постојат индиции дека е тоа кое го ...
сите 250 | | | веќе видена

Момчето кое уби осум, а рани десет лица на Универзитетот Перм во Сибир е идентификуван како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Тој влегол во кампот на ...
сите 59 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 321 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 379 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 192 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 341 | | | веќе видена

Интерактивните табли, дигиталните и печатените учебници не се клучни во наставата по новата концепција, туку активностите и комуникацијата помеѓу учениците и ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец направил сообраќајка на „Пластичарска“, па прегазил полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: