Со ослободувањето на Мијалков и „алфите“, судијката Александра Ристеска ја демонтира третата „бомба“ на Заев


Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, вчера попладне од затворот во Шутка бил итно пренесен во болница, откако се пожалил на болки во пределот на стомакот. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нечовечки е четири пати ме носат во Шутка, реле поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој беше прогласен за виновен во случајот „27 април“ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, по објавувањето на пресудата за „27 април“ со која беше осуден на 6 години и 3 месеци затвор, а откако ...
| | веќе видена | слични

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, вели дека во неговиот случај, во кој се бара да биде вратен во притвор во Шутка, станува збор за ...
| | веќе видена | слични

„Секој ден ме обезбедуваат 8 полициски службеници. Кога времето е топло, тие седат во ходникот од зградата кај што живеам. Не гледам причина зошто домашниот ...
| | веќе видена | слични

Каде што има сила нема правдина, се огласи на Фејсбук Александар Кирацовски од СДСМ во врска со случајот „Тортура“. -Сашо Мијалков доби ослободителна пресуда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДСЗИ СООПШТИ КАКВА СОСТОЈБА ЗАТЕКНАЛЕ ВО ТЕТОВО Неколку дена по големата трагедија во Тетово во која при избувнување на пожар во модуларната болница загинаа 14 ...
сите 971 | | | веќе видена

Ветеринарната комора го реафирмира барањето за намалување на даночната стапка за ветеринарно-здравствените услуги од 18 на 5 отсто. Со оглед дека ваквата мерка ...
сите 125 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 160 | | | веќе видена

„Додека тераат бесрамна политизација на несреќата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски покажуваат дека не го знаат Уставот, не го познаваат деловникот, ...
сите 37 | | | веќе видена

Двајца крим техничари за истражување на пожари и двајца за ласерско мерење на простории ќе бидат дел од германскиот тим на експерти кои ќе се вклучат во ...
сите 33 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со ослободувањето на Мијалков и „алфите“, судијката Александра Ристеска ја демонтира третата „бомба“ на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: