Заев се изгорел со некои кандидати на ДУИ, ќе дува ли сега и на ладно?

Ден по средбата на владините коалициски партнери Зоран Заев и Али Ахмети од кусиот текст кој го објави лидерот на СДСМ и премиер на социјалните мрежи, не може ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, објави премиерот Зоран Заев на Фејсбук, споделувајќи фотографии од средбата со лидерот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Со претседателот на БЕСА, Билал Касами се согласивме дека партнерството во нашата коалиција ќе продолжи да се развива и на претстојните локални избори, за кои ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата СДСМ – БЕСА минатата година постави нови стандарди во современото политичко дејствување во Северна Македонија. Денес оваа соработка е на уште ...
| | веќе видена | слични

Може ли предизборните коалиции да бидат клуч за победа на претстојните локални избори? Времето за партиски договори е се помало, а дел од кандидатите веќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се изгорел со некои кандидати на ДУИ, ќе дува ли сега и на ладно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: