Невообичаени Олимписки игри во Токио


2 копии

Иако Олимписките игри во Токио се на самиот почеток, организаторот на наредните Игри веќче работи на организација на најголемиот спортски настан. Нареден ...
| | веќе видена | слични

Иако немаше многу публика на стадионот, церемонијата за отварањето на Олимписките игри во Токио беше навистина спектакуларна. Церемонијата траеше неколку часа, ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на американскиот олимписки тим беа прилично расположени за време на свечената церемонија за отворањето на Олимписките игри во Токио, а во ...
| | веќе видена | слични

На свеченото отварање на Летните Олимписки Игри стандардно продефилираа сите делегации, репрезентации, учесници на овој голем настан кој е сон за секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 17 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 455 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Патоказот за спроведување на договорот за добрососедство, краткото и долгото име на државата, немешање во внатрешните работи и преговарачката рамка на ЕУ со ...
сите 273 | | | веќе видена

Вакцинацијата против Ковид-19 ширум светот е од клучно значење без одлагање, рече претседателот Стево Пендаровски во видео обраќањето на виртуелниот Глобален ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невообичаени Олимписки игри во Токио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: