Да, може да се патува имунизиран, но со која вакцина

3 копии
3 копии

Компанијата Фајзер објави дека ќе го прошири тестирањето на својата вакцина против Ковид-19 на деца помлади од 12 години, пренесува „Гласот на Америка“. ...
| | веќе видена | слични

60 -годишниот Херцог, кој доби дополнителна доза Pfizer / BioNTech во Медицинскиот центар Шеба во Тел Авив, рече дека е горд што започнала кампања за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Израел, Јицак Херцог и неговата сопруга Михал денеска меѓу првите примија трета доза од вакцината против Ковид-19, откако синоќа беше најавено ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на вакцинацијата во Србија до крајот на април, само 0,3 проценти од целосно вакцинираните со вакцината „Фајзер“ и 0,5 проценти со „Спутник V“ се ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија „Фајзер“ изјавила дека најновите податоци за нејзината вакцина против ковид-19 покажуваат дека ефикасноста се намалува на околу 83,7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да, може да се патува имунизиран, но со која вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: