УШТЕ ЕДЕН БУРЕН ВИКЕНД ВО ГЕРМАНИЈА: Опустошената Рајнска област утре повторно може да биде на удар на силно невреме


Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Невремето со обилни дождови и силен ветар погодил делови од Ломбардија, на северот на Италија, во подрачјето познато како езеро Комо, јавува агенцијата "Ansa". ...
| | веќе видена | слични

ЧЛЕНОВИТЕ НА ИТНИТЕ СЛУЖБИ беа ангажирани на десетици места во северна Италија во средата, откако регионот беше под бура и обилни дождови. Источно од езерото ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Синоќа невреме ја погоди северна Италија, оставајќи 50 изолирани лица во областа на езерото Комо, а во вторникот вечерта поради дожд и силен ветер во регионот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На северот од Италија денеска беснеше невреме, што попладнево се разви во пороен дожд и град, наведоа италијанските медиуми. Во текот на попладнево дојде до ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме проследено со град ја погоди северна Италија. Силна бура го погоди подрачјето кај градот Парма. За силината на невремето најдобро зборува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УШТЕ ЕДЕН БУРЕН ВИКЕНД ВО ГЕРМАНИЈА: Опустошената Рајнска област утре повторно може да биде на удар на силно невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: