САД: Платите на директорите во просек 299 пати повисоки од оние на работниците

2 копии

Јазот помеѓу платите на извршните директори во американските компании и просечната заработка на вработените се зголеми во 2020 година, и покрај пандемијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во иднина се повеќе луѓе во САД ќе работат од дома, а ако на сите Американци им се овозможи висококвалитетен пристап до интернет, тоа може да доведе до одржлив ...
| | веќе видена | слични

Активисти тврдат дека ширењето на вакцините ширум светот може да биде „најсмртоносната добивка во историјата“, објави „Гардијан“. Алијансата за човечки вакцини ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Статистичките податоци покажуваат драстично зголемување на тој вид инциденти во последниве години. Во 2020 година, 43.000 Американци загинаа од огнострелни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Извршен директор со најголем приход во 2020 година беше Чад Ричисон од „ Paycom “, кој доби над 200 милиони долари плати и бонуси. На ...
| | веќе видена | слични

Ваквите податоци се резултат на повторниот раст на инфицирани со ковид-19 во земјата. Бројот на хоспитализирани исто така се зголемува Животниот век во САД ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 420 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднело кривична пријава против А.Х.(65) од тетовска Мала Речица и нејзиниот брат ...
сите 386 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Платите на директорите во просек 299 пати повисоки од оние на работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: