Бугарија ги зголемува пензиите за 12,5 отсто

Министерството за правда на Бугарија воведува промени во Националното собрание, со што ќе се елиминира т.н „Инвестициско државјанство”. Ова на брифинг го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската амбасадорка во Бугарија, Елеонора Митрофанова ги повика политичарите во Бугарија да соработуваат со Русија кога имаат интерес, како и со Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од почетокот на август, почнува редовна авио-линија меѓу Софија и Тирана. Оваа информација ја пренесоа бугарските медиуми, јави дописникот на МИА од Софија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се обраќам кон политичката класа – вакцинацијата нека биде нашиот главен заеднички приоритет. Апелирам и до оние кои гласаа за нас, 650.000 не се малку луѓе, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денешната седница на бугарскиот Парламент ќе почне со сослушување на двајца министри од привремената влада, кога пред пратениците ќе треба вршителите на ...
| | веќе видена | слични

Пленумот на Врховниот судски совет по шестчасовна седница го остави без разгледување како недозволив предлогот што го поднесе техничкиот министер за правда ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 553 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 440 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Северна Македонија ја известува јавноста дека во текот на вчерашниот ден, преку препорачана пратка експедирана од Пошта Битола ...
сите 42 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

Весна ЈАНЕВСКА Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуство, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и ...
сите 120 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија ги зголемува пензиите за 12,5 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: