Алкалоид ќе произведува наместо две -три милијарди капсули и таблети годишно


Време зa читање: 3 минути Да се опстои на домашниот и меѓународните пазари 85 години е навистина успех, а тој успех не би бил можен, доколку Алкалоид не ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, и заменик-министерот на одбрана, Башким ...
| | веќе видена | слични

Веројатно требаше една година да се постават границите, а 30 години да се отстранат бариерите за слободна трговија, ја објасни вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и амбасадорката на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меморандум за соработка за проект за воведување на Централна единица за следење на инфраструктурни/инвестициски проекти денеска потпишаа заменикот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На утрешниот економски форум, што ќе се одржи во Скопје, ќе бидат потпишани неколку договори и во суштина ќе почне практичната имплементација за мобилност на ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и амбасадорката на ...
| | веќе видена | слични

Границите лесно се поставуваат, но отстранување на границите е тежок процес. За жал, ние бевме сведоци на тоа, требаше веројатно година дена да се постават ...
| | веќе видена | слични

Границите лесно се поставуваат, но нивното отстранување е тежок процес. Требаше година дена да се постават границите, а 30 години да се отстранат бариерите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид ќе произведува наместо две -три милијарди капсули и таблети годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: