ДЗИС во првата половина од годинава бележи раст од 31 отсто за заштита на трговски марки и 7,9 отсто за патенти


7 копии

Државниот завод за индустриска сопственост (ДЗИС) во првите шест месеци од годинава евидентира зголемен број на поднесени барања за заштита на трговски марки ...
| | веќе видена | слични

Експертот за заштита на правата од интелектуална сопственост, професорот Љубиша Стефаноски, смета дека Горан Герасимовски, директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Без да чека правосилност на судската одлука на Вишиот управен суд, Горан Герасимовски, директор на Државниот завод за индустриска сопственост, ја избришал ...
| | веќе видена | слични

Во првите шест месеци од годинава има 31 процент повеќе барања за заштита на трговски марки и 7,9 проценти повеќе барања за заштита на патенти во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗИС во првата половина од годинава бележи раст од 31 отсто за заштита на трговски марки и 7,9 отсто за патенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: